کالائی در سبد شما
نیست

خانه» درباره ما

درباره ما

شرکت صنایع برتر آتی در اولین فاز برنامه توسعه خود اقدام به احداث کارخانه تولید مواد غذایی آماده به مصرف در زمینی به بیش از 16000 متر مربع و با زیر بنای تولیدی بیش از 6000 متر مربع در شهرک خصوصی سپهر واقع در نظرآباد در استان البرزکرد است. این کارخانه مجهز به آخرین تکنولوژی روزدنیا و پرسنل مجرب و حرفه ای درتولید، لاجستیک و فروش بهرهمند شده است. در احداث این کارخانه خط مشی براساس تکنولوژی سالم در مواد غذایی به دور از پارامترهای غذاهای فست فود بوده است.

در این راستا لازم به ذکر است طبخ محصولات به شیوه آرام توسط بخار انجام می پذیرد همچنین از تکنولوژی IQF (Individually Quick Frozen) برای انجماد محصولات استفاده می شود. در تکنولوژی IQF قطعات محصول بجای کلی، تک به تک و جدا از یکدیگر فریز می شوند. بعنوان مثال در یک کیسه 2 کیلویی از محصولات، همه قطعات محصول از هم جدا و مجذا می باشند و کیفیت شکل، ظاهر، رنگ و طعم محصول برای هر قطعه حفظ می شود. این تکنولوژی اجازه ایجاد کریستالهای بزرگ آب را در محصولات نمی دهد و می شود گفت که بافت و طعم محصولات را می توان توسط این راهکار حفظ کرد. محصولات تولید شده توسط این روش خوش طعم و با ظاهر مناسب را فراهم می کند. این شرکت با سرمایه گذاری در این تکنولوژی نوین قدمی برای برطرف کردن دغدغه های مصرف کنندگان از وجود مواد نگهدارنده، طعم دهنده و رنگهای مصنوعی در تولیدات غذایی خود برداشته است. ساختار تولید در کارخانه بر اساس قسمتهای ذیل است:
  • انبارهای مجزای ورودی: دمای این انبارهای ورودی زیر صفر دجه و مناسب برای مواد اولیه شامل گوشت قرمز، مرغ، ماهی و سبزیجات می باشد،
  • انبارهای مجزای ورودی: دمای این انبارها بالای صفر درجه و مناسب برای نگهداری ادویه جات، پودرهای سوخاری و دیگر الزامات تولیدی می باشد،
  • سالن قطع بندی مرغ: این سالن متشکل ازتکنولوژی خط پیوسته اتوماتیک برای قطعه سازی مرغ می باشد.ظرفیت تولیدی این خط از قرار 6 تن مرغ در ساعت می باشد. یکی از نقاط ویژه ای این تکنولوژی، استفاده حداقلی نیروی انسانی و تماس آن با قطعات تولید شده می باشد.
  • خط بسته بندی محصولات تازه: این خط اجازه بسته بندی قطعات تازه مرغ با استفاده از روشهای مختلف مثل shrink و گازهای neutral را فراهم می سازد. این خط اجازه بسته بندی با تنوع زیاد را فراهم می کند
  • سالن عمل آوری: در این سالن طعم سازی و انتقال فرمول طعم به محصول توسط مدرترین ماشین آلات را فراهم می کند. همچنین خمیر سازی برای محصولات شکل دهی شده (Formed Products) ماننده برگرها و ناگت ها توسط ماشین آلات تخصصی فراهم می شود. بعلاوه بر مواد فوق محصولات مارینادی شده مثل جوجه کباب زعفرای نیز در این سالن فرآوری می شوند.
  • سالن پخت: یکی از اصلی ترین مراحل تولیدی می باشد که در ادامه فرآیندهای انجام شده در سالن عمل آوری قرار می گیرد. محصولات بر حسب برنامه تولید تدوین شده توسط مهندسین برای شکل دهی و پخت به این سالن آورده می شود. بنابه نوع محصول مراحل مختلفی مانند، فرم دهی، لاآب دهی، پوشش، چسباندن پوشش و پخت انجام می پذیرد.
  • IQF: بعد از مراحل پخت توسط بخار در سالن پخت، محصولات IQF برای انجماد تک به تک منتقل می شوند. دراین مرحله هدف حفظ بافت محصول، طعم فراوری شد در مرحله عمل آوری و پخت و شکل طبیعی محصول می باشد.
  • بسته بندی محصولات پخته شده: محصولات منجمد شده برای بسته بندی در اشکال مختلف مانند تری و کیسه در ابعاد و اشکال متنوع بسته بندی می شوند.
  • انبارش محصولات بسته بندی شده: محصولات پخته شده و تولید شده در بسته بندی مناسب در سردخانه های مجزا برحسب نوع محصول قرار می گیرند.
لازم به ذکر می باشد که کلیه مواد اولیه ورودی با رعایت کلیه ظوابط بهداشتی و ایمنی غذا تهیه شده و پس از تایید واحد Q.C و مسئول فنی و دامپزشکی وارد مرحله تولید می شود. همچنین مراحل تولید طبق ظوابط ، شرایط و الزامات HACCP و استداندارهای تدوین شده بین المللی مربوطه عمل آوری می شوند. شرایط بهداشتی محیط و فضای تولید مدام تحت کنترل مهندسین و متخصصین قرار دارد. دمای فضای تولید، رطوبت و شرایط استریل نقاط تماس با محصول همه طبق استاندادهای تعین شده انجام می پذیرد. محصولات تولید شده پس از سپری کردن دوران قرنطینه و کنترل پارامترهای بهداشتی، کیفیتی و ایمنی وارد چرخه توزیع و نهایتا بازار می شوند. لازم به ذکر است زنجیره توزیع این سازمان همواره تحت کنترل و برسی می باشد تا مصرف کننده با اطمینان خاطر ازمحصولات استفاده کند.