کالائی در سبد شما
نیست

fourmul
خانه» واحد فرمولاسیون

واحد فرمولاسیون

هدف از این بخش تمرکز بر روی خواسته های مشتریان به منظور تعیین فرمولاسیونی است که در آن ذائقه مشتریان به لحاظ طعم، ظاهر، بافت، رنگ و دیگر مشخصه های لازم،  اعمال شود.
 
در این بخش، کارکنان با سطح بالایی از مهارت در علوم و صنایع غذایی تعلیم می بینند و برای آگاهی از نیازهای مشتریان و تحلیل این مطالبات و در نهایت به منظور تدوین و تنظیم موارد درخواستی آنان به محصولات مناسب، به کار گرفته می شوند. از همین رو، این بخش با آخرین ماشین آلات و تجهیزات بسته بندی برای پشتیبانی از فرآیندهای تنظیم مواد غذایی مجهز شده است. 
  
در این بخش تلاش بسیار می شود تا توسعه و بهبود فرمولاسیون به لحاظ تولید محصول سالم تر و امن تر به طور مداوم صورت گیرد. به نظر می رسد درک ما از بهداشت و سلامتی، از تغذیه صرفا شخصی و جهت تناسب اندام، به دیدگاهی تحت عنوان توجه به خویشتن در ارتباط با محیط پیرامون و جهان گسترده تر در حال تغییر است. به این ترتیب مؤلفه های محلی، جسمی (ارگانیک)، طبیعی و سازگار با محیط زیست، از ویژگی های مهم بهداشت و سلامتی در چارچوبی گسترده تر می باشد.
   
ما به عنوان یک شرکت تولید مواد غذایی، بهداشت و سلامتی را به عنوان مؤلفه های کلیدی برای تجزیه و تحلیل مواد تشکیل دهنده و تنظیم و پردازش مواد غذایی، منجر به ساخت مواد غذایی آماده مغذی و سالم تر، مواد پروتئینی جایگزین، کاهش سدیم و راهبردهای منجر به گزینه های مطبوع را مد نظر قرار می دهیم.
  
برخی از فعالیت های در حال انجام در این بخش که معطوف به اهمیتی ویژه به سلامتی و تندرستی می باشد، در ارتباط با یک یا چند مورد از موارد ذیل می باشد:
 
• فیبر، پروتئین، غلات کامل، ویتامین ها و مواد معدنی، اسیدهای چرب امگا 3 و آنتی اکسیدان ها. 
• استفاده از پنیر، خرده های سبزیجات، سبزیجات تازه، میوه های تازه و خرده های میوه برای ارائه روشهای سالم تر جهت ایجاد سهولت بیشتر و کنترل بخش.
 
• تغییر شکل کریستال های نمک و استفاده از مواد به منظور افزایش قالب مورد پسند  و رضایتمندی از طعم به علاوه جایگزینی جزئی با مشتقات کلرید پتاسیم.
 
 
به طور معمول، بخش تدوین و تنظیم مواد غذایی با ترکیب مواد اولیه با نسبت خاص در یک ترکیب، و با بررسی اثرات فرمولاسیون های مختلف بر روی کیفیت محصول قبل از طراحی آن، فرآورده های غذایی را ارتقاء می دهد. فرمولاسیون محصول در پنج مرحله به شرح زیر انجام می پذیرد:
 
 • تنظیم کیفیت محصول مورد نیاز 
• پیدا کردن داده ها برای ترکیب مواد اولیه، کیفیت و هزینه 
• تعیین محدودیت در مواد اولیه و متغیر در فرآیند تولید، استفاده از فناوری های کمی، برنامه ریزی خطی و تجربی 
• طراحی، طراحی ترکیب 
• استفاده از آزمونهای مشخصه ای محصول و آزمون های فنی مربوط به کیفیت محصول برای تغییرات فرمولاسیون
                                                       
 برای ارتباط با بخش تدوین و تنظیم، از نشانی الکتریکی زیر استفاده کنید: 
formulation@bonado.com


 

در این واحد برحسب آنالیز بازار و درخواستهای مشتریان ویژگیهای محصولات از دیدگاه ذائقه، ترکیب، بافت، رنگ و شکل ظاهری بررسی می شود. در این واحد تحیقات گسترده برای نزدیک کردن محصولات به آنچه مشتری نهایی در نظر دارد انجام می پذیرد. این واحد با انجام تست پنل ها و نظر سنجی ها پیوسته از طریق کانالهای ارتباطی با مشتریان نظرات آنها را جمع آوری ، آنالیز و در محصولات نهادینه می کند.
یکی از افتخارات صنایع برتر آتی این است که از بهترین مواد اولیه برای تهیه فرمولهای مناسب استفاده می کند.مواد اولیه مناسب مانند ادویه جات از بهترین نقاط جهان تهیه و برای استفاده در محصولات به این واحد منتقل می شوند. شایان ذکر است که تمامی مواد اولیه مورد استفاده طبق الزامات وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران و استانداردهای ملی و بین المللی تهیه می شوند و قبل از استفاده تمامی آنها آزمایش و تطابق آنها با الزامات بهداشتی ، کیفی و ایمنی بررسی می شوند و درصورت صدق پارامترهای مد نظر، این مواد وارد چرخه تولید می شوند.
 

صنایع برتر آتی افتخار می کند که در امر فرمول سازی و ترکیب بندی از نگهدارنده ها و رنگهای مصنوعی استفاده نمی کند و با استفاده از روشهای نوین، سعی در نزدیک کردن محصولات با کیفیت در حد بالای مورد انتظار مشتری دارد. در این زمینه، هر گونه نظرات و پیشنهادات مشتریان حائز اهمیت فراوان برای این سازمان می باشد.

در صورت امکان هرگونه پیشنهاد، انتقاد و نظرات خود را به ایمیل این واحد از قرار ذیل ارسال فرمائید.
formulation@bonado.com