کالائی در سبد شما
نیست

production
خانه» تولید

تولید


فعالیت اجرائی:
شرکت صنـایع برترآتـی در سال 1384 بمساحت دو هکتار و زیر بنای بیش از 6000 متر مربع با مجموعه ای از سالنهای متعدد شامل : بخشهای مختلف جهت دریافت گوشت ماکیان، آبزیان، گوشت قرمز، سبزیجات و آماده سازی، فرآوری آنها ( استخوان گیری ، قطعه بندی ، حذف آلودگی و شستشو) احداث گردیده است این مـواد اولیـه با رعایت کلیه شرایط و ضوابط بهـداشتی و پس از تـایید سیـستم های مربوطه دریافت شده و در بـهـتـریـن شـرایـط ممـکن در سـالـنـهـای تـولیـد با رعـایـت از استـانـداردهـــای روز جـهـان ISO 9001 ISO, ISO 14001, HALAL مورد استفاده قرار می گیرند .
شرکت در حال حاضر با تولید سالیانه 15 هزار تن بیش از 30 نوع محصول مختلف مطابق با ذوق و سلیقه مصرف کنندگان تولید و در سطح کشور عرضه مینماید که این تعداد رو به افزایش میباشد .
سیاستهای شرکت بر این اصل استوار است تا محصولاتی مرغوب و در شان مصرف کنندگان عزیز ایران زمین تولید و عرضه نماید. در این راستا همواره حفظ سلامت و کیفیت محصول و قیمت مناسب در مقایسه کیفی محصولات و مشابه و رضایت مصرف کنندگان ارجمند می اندیشد.
شرکت همواره به چیزی فراتر از خواسته های فعلی مصرف کنندگان خود می اندیشد.
ارزش های غذایی و ماندگاری محصولات بون آدو با استفاده از روش انجماد سریع IQFتضمین میگردد . و با روش شیوه پخت آرام انجام می پذیرد. در این روش هرگز از روغن برای پخت استفاده نمی شود. در این محصولات از هیچگونه مواد نگهدارنده برای افزایش زمان ماندگاری استفاده نمی شود . و به این دلیل اگر چه مدت زمان لازم برای گرم کردن مجدد محصولات کوتاه می باشد ولی به اینگونه محصولات فست فود گفته نمی شود .


امکانات و سیستم فرآوری:
شرکت صنایع برتر آتی با سرمایه گذاری در تکنولوژی تولید سعی در ارتقای روشهای تولید مواد غذایی در کشورمان را داشته و با استفاده از علوم و فنون این صنعت امکانات قابل ملاحظه ای را برای رشد این صنعت و خدمت رسانی به مصرف کنندگان را فراهم کرده است. در این ضمینه واحد های موجود در خط تولید این شرکت را توضیح می دهیم.

خط اتوماتیک قطعه سازی مرغ(Cut up Line) :
این خط تولیدی کاملا اتوماتیک و کمترین تعامل مستقیم را با نیروی انسانی را دارا میباشد. در این خط، مرغ کامل با وزن مشخص وارد خط قطعه سازی می شود. مرحله شستشو با استفاده از اوزون (O3) و نازل های پرفشار آب و هوا مرغ را کاملا شسته و گندزدایی می نماید. همچنین در صورت وجود پر بر روی مرغ ، بازرسی و جدا سازی اتوماتیک انجام می پذیرد. پس از این مراحل، قطعه سازی مرغ بر حسب برنامه تولید که مشخص کننده نوع برش و تعداد قطعات می باشد به صورت پیوسته و اتوماتیک انجام می پذیرد. با استفاده از ماشین های اسلایسر (Slicer)، پورشنر(Portioner) ، دی بونرboner) (De- می توان گوشت مرغ را از اسکلت مرغ کاملا جدا کرد. شایان ذکر است که توسط دستگاهای پوست گیر، پوست مرغ را می توان به صورت اتوماتیک جدا کرد. علاوه برانعطاف پذیری بالای این خط می بایست به ظرفیت این خط نیز توجه کرد. این خط می تواند 6000 عدد مرغ را در یک ساعت قطعه بندی کند و در یک شیفت تولیدی، خط توان تولید بیش از 60 تن مرغ قطعه بندی شده را دارا می باشد. با توجه به بهداشت و کیفیت محصول، دمای سالن تولید همواره کنترل شده و جهت جریان هوا از مثبت به منفی می باشد و با استفاده از فیلترهای مجهز، هوای سالن پاک و عاری از هر نوع احتمال وقوع جرم و باکتری می باشد.خط عمل آوری(Further Processing):
محصولات قطعه بندی شده را می توان با توجه به فرمول تنظیم شده عمل آوری کرد. قسمت عمل آوری مجهز به ماشین آلات متعدد برای تامین این منظور می باشد. دستگاه تمام اتوماتیک تزریق که می تواند مزه مورد نظر را به بافت گوشتی منتقل کند. همچنین برای یکسان سازی مزه تعریف شده میتوان از دستگاه تامبلر که تحت شرایط خلاء کار می کند استفاده نمود. واحد فرمولاسیون کارخانه با تحقیق در ذائقه های متفاوت و با استفاده کردن از بهترین ادویه های طبیعی اقدام به ترکیب برای ایجاد فرمول مناسب می کند. این ترکیبات با استفاده از تجهیزات در واحد عمل آوری به محصول اضافه می گردد. همچنین از سایر تجهیزات در این واحد مانند چرخ گوشت زیر صفر درجه (Grinder)، کاتر(Cutter)، میکسر(Mixer)، استخوان گیر (De-boner) و غیره برای ساختن مواد اولیه استفاده می نماید. ظرفیت هر یک از این ماشین آلات با توجه به تولید 3 تن محصول پخته شده در ساعت تنظیم شده است. با توجه به تجهیزات موجود در این واحد می توان محصولاتی به صورت مارینادی که طیف وسیعی را شامل می شوند را فراهم کرد.
به عنوان مثال محصولاتی مانند جوجه کباب زعفرانی، بال و بازوی مرغ تنوری، فیله یا سینه مرغ با سس های متنوع. محصولات مارینادی را می توان یا بصورت پخته و یا به صورت خام بسته بندی کرد.خط پخت (Tempering line):
با استفاده از ماشین آلات گسترده که از تکنولوژی پیچیده ای استفاده می کنند این مزیت را برای خط تولید این واحد ایجاد کرده اند که می تواند محصولات را با حجم مشخص ، وزن دقیق و با کیفیت، ساختار و بافت پایدار فراهم نمود. تجهیزات مورد استفاده در این واحد مانند دستگاه پورشنر (Portioner)، پریداست (Predust)، بتر(Batter)، روتو کرام (Rotocrumb)و تمپورا (Tempora)می باشند. از خصوصیات مهم این تجهیزات این امر می باشد که محصولات تولیدی با ویژگیهای ثابت در وزن، ظاهر، ساختار و بافت دقیق و یکسان می با شند. هر یک از دستگاهای نام برده ویژگیهای فنی خاص خود را دارا می باشند که با آموزشهای پیوسته فن و مهارت تولیدی به پرسنل تولید منتقل شده است. پخت محصولات تولید شده در این واحد توسط بخار در کانوشنال اوون (Conventional Oven) انجام می پذیرد. پس از پخت محصولات توسط بخار مرحله انجماد سریع توسط تکنولوژی IQF انجام می پذیرد. این تکنولوژی اجازه می دهد که طعم ، بافت و ساختار محصول به صورت طبیعی و بدون استفاده از هیچگونه مواد نگهدارنده ثابت و پایدار بماند.

بسته بندی (Packaging line):
واحد بسته بندی مجهز به آخرین ماشین آلات بسته بندی با تکنولوژی روز دنیا می باشد. در این واحد می توان انواع بسته ها از قبیل تری، پاکتی به صورت ایستاده ، گاستت، پیلو و یا همچنین کارتنی در هر گونه اوزان بسته بندی کرد. به علاوه بر مزایای فوق می توان از سیستم MAP برای تزریق گازهای خنثی برای جلوگیری از فساد محصولات غیر منجمد استفاده کرد. سیستم MAP شیوه طبیعی را برای ماندگاری محصولات بدون استفاده از هیچگونه مواد افزودنی را ایجاد می کند. دراین روش اکسیژن موجود در محیط بسته بندی جایگزین با گازهای خنثی O3 و N3 می شود.
شایان ذکر است که تمامی فرایندهای تولیدی این سازمان طبق استانداردها و پرتکلهای بهداشتی روز دنیا انجام می پذیرد و با برسی های پی در پی، تیم QC & QA تمامی نقاط بحران احتمالی شناسایی و برطرف می شوند. در این راستا به پرسنل هر واحد به طور کامل آموزش در مبانی بهداشتی و کیفیتی داده شده است و سازمان متعهد در کنترل دقیق مبانی بهداشتی و کیفیتی می باشد. در زنجیره تامین از مواد اولیه تا توزیع به مشتری نهایی تمامی نقاط زیر نظر دقیق سیسم های کیفیتی بهداشتی این سازمان قرار گرفته است. ویژگیهای محصولات با توجه به سرمایه گذاری زیادی که در زمینه تکنوژی تولید، کنترل کیفیت، تضمین کیفیت و زنجیره توزیع منجمد در این سازمان انجام پذیرفته و با در نظر گرفتن تجربه و مهارت آموخته شده در این صنعت می توان ویژگیهای ذیل را برای محصولات تولیدی این سازمان بیان کرد:
• محصولات تولید شده را از هر گروه مواد اولیه مانند مرغ، گوشت قرمز سبزیجات وماهی شامل خصوصیات مشخص کمی و کیفی تعریف شده که به صورت یکسان و پایدار در هر محصول مشاهده می شود.
• محصولات از مواد اولیه ذکر شده را می توان به شیوهای ذیل و در بسته بندی های متنوع با اوزان مورد نظر فراهم کرد: o خام (منجمد/غیر منجمد)، o مارینادی خام (منجمد/غیر منجمد)، o مارینادی پخته (منجمد/غیر منجمد)، o نیم پخت منجمد، o تمام پخت منجمد،
• تنوع محصولات تولید شده بالا می باشد و انعطاف پذیری در تولید محصولات جدید برحسب درخواست مشتری امکان پذیر می باشد. • در تولیدات محصولات این شرکت از هیچگونه مواد افزودنی و نگهدارنده استفاده نمی شود.
• در تهیه مواد اولیه برای تولیدات از تامین کنندگان معتبر که دارای تمامی مستندات استانداردهای بین المللی، بهداشتی، ایمنی و کیفی هستند استفاده می شود.
• در ترکیب مواد اولیه برای تشکیل فرمولهای مناسب برای محصولات از ادویجات طبیعی با سطح کیفی بالا استفاده می شود.
• پخت تمامی محصولات با بخار انجام می پذیرد و روغن فقط برای حفظ کردن پوشش سوخاری برای محصولات سوخاری استفاده می شود.
• ارزشهای غذایی محصولات منطبق با استاندارد ملی کشور جمهوری اسلامی می باشد.
• سازمان قابلیت ارائه محصولات طبق رژیم های خاص برای موارد خاص مانند بیماری قند، قلب، فشار خون و اضافه وزن را دارا می باشد.
• سازمان قابلیت تولید محصولات خاص کودکان با ویژگیهای مناسب آنها را دارا میباشد.
• بسته بندی های مناسب برای حفظ ماندگاری محصولات بدون استفاده هیچگونه مواد شیمیایی و نگهدارنده فراهم شده است. کلیه محصولات فوق قابل عرضه به تعاونی ها، کترینگ ها و رستورانها - هتل ها- بیمارستانها ، فروشگاههای زنجیره ایی، سازمانها و مراکز نظامی و... می باشد .
از ویژگیهای این محصولات آماده پخت بودن آنها و یا قابل استفاده بودن هر کدام از آنها پس از گرم کردن محصولات می باشد . نوع بسته بندی عمدتاً بصورت بالک جهت کتیرینگ ها وبسته های سه لایه و ظروف ترموفورمینگ در اوزان کمتر از یک کیلو جهت مصرف کنندگان عادی می باشد.