کالائی در سبد شما
نیست

qc
خانه» کنترل کیفی

کنترل کیفی

کنترل کیفیت مواد غذای (QC)، نیاز مبرم تولید محصولات غذایی است، چرا که مصرف کنندگان مستعد ابتلا به هر نوع آلودگی هستند که ممکن است در طول فرآیند تولید رخ دهد. در ATI، کل زنجیره غذایی، از تأمین کنندگان مواد اولیه تا نقاط تحویل نهایی، به عنوان مسؤولیت ما برای ردیابی و نظارت برای اعمال شیوه های درست و ایمنی محصول در نظر گرفته می شود.
        
به طور کلی، کیفیت مواد غذایی از ویژگی های مواد غذایی است که برای مشتریان حائز اهمیت است که می تواند شامل ویژگی های خارجی و داخلی باشد.
- ویژگی های خارجی عواملی مثل ظاهر (اندازه، شکل، رنگ، براقی و ماندگاری) ، بافت و عطر و طعم است.
- ویژگی های داخلی مانند عوامل شیمیایی، فیزیکی و میکروبی است.

علاوه بر موارد بالا، نیاز به بهداشت از موارد حائز اهمیت زیاد است. از این نظر که مطمئن شوید محیط پردازش مواد غذایی و زنجیره تأمین در کلیت خود، برای تولید و ارائه محصولات غذایی در امن ترین راه ممکن تا سرحد امکان پاکیزه باشد.

در ATI، آزمایشگاه های خوبی وجود دارد که به طور مستمر بر فرآیندهای تولید، برای شناسایی و جلوگیری از هر گونه انحراف از استانداردها نظارت می کنند. به منظور بررسی کیفیت مواد غذایی، کارشناسان ماهر و حرفه ای ما، موارد زیر را تجزیه و تحلیل می کنند:
• طعم
• بهداشت
• رفاه
• برچسب زدن
• بسته بندی
• مراقبت از محیط زیست
• سلامت حیوانات
تیم های QC به خوبی برای نظارت، کنترل و تهیه گزارش در فرآیندها آموزش دیده اند. همچنین، بررسی هفتگی QC بازتاب زیادی در دیدگاه ها و رفتار ما دارد.
 
علاوه بر این، از ارائه نقطه نظرات مشتریان به شدت استقبال کرده و در صورت مراجعه تان جهت بازدید از روند کارمان به شما خیر مقدم گفته و پذیرای نظارت شما برای تشخیص هر گونه نقص احتمالی در محصولاتمان هستیم. این مهم، ما را به هموار کردن راه برای بهبود مستمر در محصولات و خدمات ما کمک خواهد کرد.
   
 برای مکاتبه و ارائه داده های بیشتر، لطفا از آدرس ایمیل زیر استفاده کنید:
qc@bonado.com