کالائی در سبد شما
نیست

خانه» لیست اخبار» ورود ایران به بازار مواد غذایی " حلال "

ورود ایران به بازار مواد غذایی " حلال "


عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی استان البرز
گفت: بستر تولید و صادرات مواد غذایی با برند حلال در کشور فراهم می شود.

محمد باقر رضوی تقوی اظهار کرد: امروزه بسیاری از کشورها از جمله آمریکا که مسلمان نیز نیستند به حوزه تولید و صادرات مواد غذایی حلال ورود پیدا کرده اند.

وی افزود: در حال حاضر جمعیت قابل توجهی از مردم جهان را مسلمانان تشکیل داده اند که روز به روز نیز بر جمعیت آنها افزوده می شود.

رضوی تقوی بیان داشت: بدون شک تولید مواد غذایی حلال و صادرات آن به کشورهای مسلمان ارزآوری خوبی برای کشورهای غیر مسلمان که این کشورها در حال گسترش فعالیت خود در این حوزه هستند.

 وی ادامه داد: ایران کشوری مسلمان است و در مجموع همه محصولات و مواد غذایی که در آن تولید می شود، حلال می باشد، به همین دلیل به راحتی می تواند در بازار صادرات مواد غذایی حلال به سایر کشورهای مسلمان به خصوص کشورهای همجوار ورود پیدا کند.

این مسئول تاکید کرد: بدون شک با رعایت ضوابط و استانداردهای تعیین شده در تولید مواد غذایی حلال، ایران می تواند به یکی از بزرگترین صادر کنندگان برند مواد غذایی حلال در منطقه تبدیل شود.

رضوی تقوی اضافه کرد: تا کنون یک همایش بین المللی استاندارد سازی و تجاری سازی مواد غذایی حلال در ایران برگزار شده که طی آن برخی مقررات و شرایط تولید و صادرات مواد غذایی حلال مطرح شد.

 عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی استان البرز در پایان گفت: بدون شک بخش دولتی با اعتبارات و امکانات محدود خود نمی تواند همه ساز و کارهای ورود به عرصه صادرات مواد غذایی حلال به دنیا را فراهم کند به همین دلیل در این حوزه نیز باید بخش خصوصی وارد عمل شده و سرمایه گذاری های لازم را انجام دهد.