کالائی در سبد شما
نیست

 
خانه» ‌محصولات» گوشت مرغ
همه ی گوشت ها ،چه سفید وچه قرمزمنبع غنی از پروتئین هستند اما یکی از ویژگی های گوشت مرغ به عنوان گوشت سفید این است که میزان کلسترول کمتری دارد. میزان پروتئین گوشت مرغ با گوشت گاو یکسان،اما انرژی دریافتی آن به مراتب کمتر است.بدن ما انسانها از پروتئین تشکیل شده است و پروتئین ها از واحد های ساختمانی بنام اسیدهای آمینه ،ما این اسید های آمینه برای ساخت پروتئین در بدن را از منابع حیوانی وگیاهی دریافت می کنیم. گوشت مرغ در مقایسه با گوشت گاو چربی اشباع کمتری دارد وافرادی که میخواهند در رژیم غذاییشان مقدار چربی کمتری مصرف کنند گوشت مرغ جایگزین بسیار مناسبی نسبت به گوشت قرمز میباشد.

گوشت مرغ منبع بسیار خوبی ازآهن،روی ویتامین های B3،B6 می باشد، ویتامین B3 (نیاسین) یک ویتامین ضد سرطان می باشد و از بروز بیماری آلزایمر جلوگیری به عمل می آورد. ویتامین های B6 (پیریدوکسین) در تولید انرژی و نیز در تجزیه وترکیب کربوهیدرات در بدن ضروری می باشد مخصوصا تجزیه ی گلیکوژن،گوشت مرغ همچنین منبع خوبی از سلنیوم، که یکی از اجزای بسیار مهم واکنش های متابولیکی در بدن میباشد مانند متابولیسم هورمونهای تیروئیدی .مصرف 120 گرم گوشت مرغ میزان 70% نیاز بدن به ویتامین B3،و32% نیاز بدن به ویتامین B6 و40% نیاز به سلنیوم را بر طرف میسازد.

گروه تولیدی بون آدو با بهره گیری از نیروهای متخصص اقدام به تهیه غذاهای آماده مصرف بر اساس آخرین تکنولوژی روز دنیا وبا استفاده از شیوه پخت آرام نموده است،ارزش های غذایی و ماندگاری محصولات خود را بدون استفاده از هیچگونه مواد نگهدارنده ای تنها با استفاده از روش انجماد سریع IQF تضمین میکند.این گروه تولیدی بر آن شد با توجه به نیاز امروزوسلامتی افراد با استفاده از تازه ترین مواد اولیه محصولاتی پخته شده وبدون نیاز به روغن را تهیه کند تا این منبع سر شار از پروتئین برسر سفره غذایی مصرف کنندگان راه پیدا کند.